fbpx

Vi har ventet spændt på udspillet om genåbning i fase 2.
For Kageriget gav det stof til eftertanke og nye initiativer er iværksat. Læs mere her:

Caféer måtte åbne, men hos os forbliver den lukket, da det bliver for omfattende at følge retningslinjerne på vores få kvadratmeter.
Butikken åbner med nye tiltag 25.5.. Den vil blive fyldt mere op med vores egne specialiteter, dessert vine, kaffe og the, samt engangsemballage til receptionen og picnic turen. Bestil fortsat kagerne i vores kageshop og afhent i vores nye åbningstider kl.12-16. Lørdag kl.10-13.
Bryllupper…Det blev desværre ikke en helt klar udmelding til alle jer, der går med drømmen om at holde et sommer bryllup i 2020. Vores produktion er også lidt svær at planlægge, men vi er klar til at tage imod jeres bestillinger og rykke datoen om nødvendig. Book tid til kagesmagning og sikker jer en plads til jeres kage.